zpět     

CO SE JINAM NEVEŠLO

    Poslední kapitolu našeho miniseriálu o návštěvě prvosledového veterinárního pracoviště  jsem si pracovně nazval “POCITOVÁ” bude krátká….

    Mám rád lidi, kteří umí říct “NEVÍM”, “NEUMÍM”, “TO NEDĚLÁM”. To totiž není projev slabosti, jak se mnozí domívají. Naopak je to projev sebereflexe a mnohdy i hlubších znalostí dané problematiky, než u těch, kteří se bezhlavě pouštějí do všeho, v domění, že to přeci zvládnou. V medicíně to platí dvojnásob a v té veterinární se násobek ještě násobí. Tento krásný obor naší činnosti je natolik široký a dynamický, že obsáhnout ho komplexně je zcela nemožné. Na druho stranu, legislativně, specializovaní veterináři neexistují, stejně jako neexistují akreditovaná, nebo certifikovaná pracoviště, kde by musely být splněny určité, jasně definované podmínky.

    Při posuzování kvalit a odborných znalostí jakékoli profese se vždy opírám pouze o vnitřní pocity a dostupné informace.  Když mi někdo opraví auto, pračku, televizi mohu říct pouze zda mi byl sympatický, zda jsem dostal dostatek informací a zda jsem s opravou spokojem ve smyslu “ funguje - nefunguje”. Nic víc, nic míň. Maximálně se ještě mohu vyjádřit k ceně - tu jsem ale jistě znal dopředu (alespoň orientačně) a podmínky jsem přijal… Stejně tak je to i s posuzováním lékaře. Jediný rozdíl je v tom, že opravář opravuje a lékař léčí. Když se něco “nepovede” opraváři je to smutné, ale asi to život neohrozí, když se něco “nepovede” lékaři …… My nejsme opraváři zvířat.

    Na úplný závěr jedna otázka:

Šli byste se svým dítětem na hromadné očkování na autobusouvou zastávku?

 

Rezervace online nebo Kontaktní formulář


Do kolonky napište číslici tři
Po odeslání se s Vámi zkontaktujeme a případně domluvíme termín
nebo se objednejte ihned a jednoduše na čas, který Vám vyhovuje na rezervace online.
přátelská veterina

ORDINAČNÍ HODINY

Pondělí - Pátek
Sobota
Neděle
7 - 21 hod.
7 - 21 hod.
7 - 21 hod.

Po dohodě kdykoliv.

OBJEDNÁNÍ NUTNÉ.

Platit můžete také kartou:

RYCHLÝ KONTAKT

VETERINA VeMaP
Turecká 44
266 01 Malé Přílepy

Tel.: +420 722 347 461
E-mail: kontakt@vemap.cz

SLEDUJTE NÁSCreated by veterinarniweb.cz, 2019